10 Aralık 2014 Çarşamba

Limonsal Haller ☺

Gönderen grafipapatya zaman: 07:47


    


2 seneden beri bizimle can dostumuz :)

Önceki yuvasında da sürekli terasta beslendiğinden biraz tembel.  Eski sahibi yavruları olunca bakamamış limona. Ofiste götürmüş, orada da ilgilenemeyince veterinere bırakmış.

Biz de başka bir arkadaşa köpek sahiplenmek  için gitmiştik veterinere. Köpeklere  karşı olan korkum ilk Limonla geçti. (Şu an nerede olduğunu bilmesek te L)

Eşimde ısrar edince tekrar veterinere sorduk köpek sahiplenmek için. Ertesi gün aradılar bizde gittik koşa koşa J  Oralara buralara saklanan, cadı kızımızı gördük L Tüyleri uzamış, bakımsız, gözleri dolu dolu L İçimm gitti onu görünce. Ne kadar korkarsam korkayım sahiplenecektik. Veterinerle konuştuk. Gerekli aşılarını yaptırıp ertesi gün aldık limonu evimize.

Eve geçti, yer hazırlamıştık ona. Geçte oraya uzandı. Gözleri dolu dolu L Yavrularından ayrılan bir köpeğin psikolojisi nasıl olabilirdi bilmiyorduk.  Yemeğini yedi  evi turladı yattı yerine L Yine o aynı bakışlarla.

Bir süre böyle geldi geçti. Zamanla alıştık birbirimize.  Şimdii üç kişilik koccaman bir aileyiz.

Bu süre zarfında be işe başladım. Ve limon evde yalnız kalmaya başladı.
Ama bu  durum beni huzursuz etti. Tek kalması onun için iyi miydi, kötü mü bilmiyordum. Sürekli ye iç yat sistemi onun için sağlıklı olmazdı. Bu yüzden onu sahiplendirmeye karar verdik.

Limon yatıcı bir tip olduğundan oyun oynamayı sevmez.  Bu yüzden sahiplendireceğimiz kişinin zorluk çıkarmayacağını düşündük. İnternet aracılığıyla Üsküdar’da bekar birine teslim ettik.  O kişide de bir golden vardı.  Belki o köpek sayesinde oyun oynar canı sıkılmaz diye düşündük.

Tabii Limon giderken benim bu kadar duygusal olacağımı düşünmemiştim.
Bütün gece ağladım. Ama öyle böyle bir ağlama değil.  Onu teslim ettik, arabaya bindik, onlar ilerledi .... Ve ben başladım. Kendimi suçlayarak  ağladım. Eve geldim eşyalarını toplarken yine aynı duygular L

Aradan 2 hafta geçti.  Yeni sahibiyle neredeyse her gün görüşüyorduk. Limon evde yapmadığı bütün olumsuz davranışları orada yapıyordu.  Evi kirletme, dağıtma...

Ve biz bir hafta sonra kaza geçirdik.  Aynı gün  Limon Üsküdar sahilinde adamın elinden kaçıp, Haydarpaşa Numune’ye kadar koşmuş. Zor yakalamışlar.

Bunun üzerine hemen gidip aldık Limon’umuzu J

Ne güzel bir duyguydu ona kavuşmak...

Tüm ağrıların bir anda dinmesi gibi...

O da aynı tepkiyle yanıt verdi bize. Atlaya zıplaya koştu J

Şimdi tekrardan üç kişilik bir aileyiz J

Köpeğe evde bakılır mı? Zararlı değil mi? Eve tuvaletini yapmaz mı ? diyenlere en güzel cevap;


Her şey Sizin Elinizde... 

0 yorum:

Yorum Gönder

 

grafipapatya Template by Ipietoon Blogger Template | Gift Idea | Blogger Tema